Dnes je streda, 29.jún 2022, meniny má: Peter, Pavol, Petra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kniha o dobre

jún 15, 2011 - 12:02
Keď sa dostala na knižný trh Kniha o pastierovi, slávny Paulo Coelho o nej povedal: „Je to nadčasový príbeh o človeku, ktorý hľadal novú cestu. Je to podnetné a dojímavé rozprávanie.“ Kniha o pastierovi sa stala svetovým bestsellerom a nádherný príbeh o tom, ako jedna modlitba zmenila svet dojala milióny čitateľov. Teraz prichádza pokračovanie – Kniha o dobre. O tom, že pravda a láska nikdy nevysychajú.
Foto: 
Prečo musia spravodliví trpieť? A prečo Boh berie deti, hoci ešte nenadišiel ich čas? Ľudia si po stáročia kládli tieto otázky a múdri starci a proroci im po stáročia odpovedali rovnako. Ľudia trpia, pretože hrešia. Utrpenie je trestom za spáchané zlo. No je to pravda? Žne človek tak, ako zaseje? Trpia zlí za svoje previnenia a dobrým sa dostane odmeny?
O tom uvažovala Alžbeta, keď ležala na lúke pod baldachýnom blikajúcich hviezd...“

V Knihe o dobre sa opäť stretávame s postavami z pastierskeho príbehu, no prevláda rozprávanie o pôrodnej babici Alžbete a o jej ceste k odhaleniu základných životných právd. Už okolnosti vzniku Knihy o dobre sú zvláštne, dokonca tajomné. Keď do Dorsetu v štáte Vermont prišla zásielka z antikvariátu Reinhold Berg, ktorý sídli vo Frankfurte nad Mohanom, príjemkyňa zistila, že v obálke je vzácna kniha a k nej záhadná poznámka. Prekladom sa jej obsah pretransformoval do Knihy o dobre.

Kniha o dobre je úžasný príbeh plný životných ponaučení, kde sa podobenstvá, alegórie a kréda prelínajú. „Je to brilantná ukážka, že menej je viac. Ekonomika slov len zvyšuje bohatstvo príbehu,“ píše Amazon. Príbeh je univerzálny – snaha nájsť niečo trvalé a nedotknuté, nájsť zmysel a účel v živote a v našich vzťahoch. Autorka elegantne spája históriu, podobenstvá, výber postáv a ľudskú senzibilitu. „Príjemné a presvedčivé čítanie,“ uzatvára Amazon.

Prečítajte si úryvok z Knihy o dobre.

IKAR

- - Inzercia - -