Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Pozerajte na svet s očami dokorán

január 14, 2016 - 13:13
Chýba vám svieži pohľad napriek kvalitnému spánku? Máte smutný pohľad napriek šťastiu v očiach? Ťažia vás viečka napriek tomu, že sa vám nechce spať? Ostávajú očné tiene na poličke v kúpeľni napriek silnej túžbe namaľovať sa? Je dôvod čisto prozaický - spadnuté viečka? Riešenie je však blepharoplastika.
Foto: 
Problém poklesnutých resp. ovisnutých viečok trápi nielen ženy, ale aj mužov.  Za ich vznikom stoja rôzne faktory, či už ide o dedičnú predispozíciu, prudké a časté zmeny telesnej hmotnosti, typ kože alebo hormonálne poruchy. Koža v okolí očí je veľmi jemná, až 15x jemnejšia ako pokožka tváre a vekom sa ešte viac stenčuje. Aj preto sú prejavy starnutia najviditeľnejšie práve v oblasti očí. 
Poklesnuté – padnuté viečko, nech už je jeho príčinou čokoľvek (napríklad aj nadmerné hromadeniu tuku!) znepríjemňuje život a zhoršuje videnie, pretože zužuje zorné pole. Z estetického hľadiska pridáva vek a smutný, unavený výraz tvári. Blepharoplastika – plastická operácia viečok odstráni nadbytočné previsy kože (ak je to nutné, aj tukové tkanivo), rozšíri zorné pole a zlepší kvalitu videnia. 
Zákrok, ktorý vám otvorí oči
Operácia očných viečok je v estetickej a plastickej chirurgii jednou z najčastejších operácií. Ide vlastne o odstránenie nadbytku kože na horných a/alebo dolných viečok.  Efekt operácie je dlhotrvajúci, v mnohých prípadoch až trvalý. Blepharoplastika prinavráti očiam prirodzený a svieži vzhľad. Jedná sa o zákrok neinvazívny, vykonávaný v lokálnej anestézii a trvá 40-60 minút. „Netreba sa báť žiadnej bolesti,“ prezrádza svoje skúsenosti s týmto esteticko-zdravotným zákrokom pani Soňa (59r.) a s úsmevom dodáva „počas celej operácie som s lekárom komunikovala, až do okamihu, kedy mi chcel ukázať, koľko tuku mi z viečka vybral. Vtedy som mu povedala, že určité veci predsa len majú ostať len pre oči lekára a ja sa teším na svoje nové viečka. To čo bolo na nich prebytočné vidieť nemusím.“
 
Pred a mesiac po operácii horných
 
Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii, v polohe v ľahu na chrbte. Operácie v celkovej anestézii sú zriedkavé. Na výslovnú žiadosť klienta sú však možné. Pri operácii sa odstraňuje vopred vyznačený nadbytok kože a tuku. Operácia sa ukončuje zošitím kože viečok a naložením fixačnej náplasti Steri - strip.
Prvé dni musí pacient dodržiavať prísny kľudový režim. Najideálnejšia poloha je polosed. Pacient by sa nemal predkláňať, dvíhať ťažšie predmety a nemal by vykonávať činnosti, ktoré výrazne zvyšujú krvný tlak. Neodporúča sa ani pozeranie televízie. Niekoľko nocí po výkone je vhodné spať na chrbte, so zvýšenou polohou hlavy, s použitím dvoch vankúšov. Ak pacient leží na boku, na danej strane môže dôjsť k zvýšenému opuchu. Do vybratia stehov je zakázané kúpanie a saunovanie.
„K uzatvoreniu rán dochádza v priebehu 48 hodín. Stehy sa odstraňujú na 5 – 7 deň po operácii. Následne je možné si naniesť jemný mejkap. Jazvy sú zo začiatku ružové. Časom blednú, mäknú a stávajú sa menej viditeľné,“ vysvetľuje plastický chirurg kliniky ENVY Mahdi Nasab, ktorý každého pacienta dôkladne oboznámi s priebehom zákroku. „Každý človek je individualita, každý má iný výzor a problém na riešenie. Aj preto musí byť operácia „ušitá na mieru“ pre každého jedného pacienta, ktorý ku nám príde,“ zdôrazňuje individuálny prístup MUDr.Nasab.
 „Výsledok je úžasný a slovami neopísateľný. Hneď ako to bolo možné som si bola kúpiť nové očné tiene, ktoré sa na mojom viečku krásne vynímali. Pocit, ktorý som veru dlho nezažila,“ priznáva s radosťou v hlase spokojná pacientka, u ktorej zákrok bol osožný nielen po estetickej ale v neposlednom rade aj po zdravotnej stránke, nakoľko ju čoraz viac bolievala hlava v dôsledku zúženého zorného poľa.
 
Pred a mesiac po operácii horných viečok
 
Pokiaľ vás teda trápia ťažké padnuté viečka, či už zo zdravotného hľadiska alebo z toho estetického, neváhajte si zlepšiť kvalitu svojho života jednoduchým zákrokom, ktorým je blepharoplastika. Slovami nadšenia po operácii nešetrila ani pani Eva (53r.), ktorú padnuté viečka trápili čo do výzoru, no tiež znižovali aj kvalitu jej videnia „Odporúčam každej žene, ktorá ešte váha nad týmto zákrokom. Výsledok aj pocit je úžasný, moje sebavedomie narástlo. Som šťastná a moje veľké očakávania sa do bodky naplnili.“
 

- - Inzercia - -