Dnes je streda, 29.jún 2022, meniny má: Peter, Pavol, Petra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ministerstvo prerozdelí 27 miliónov eur medzi 77 materských škôl

máj 20, 2022 - 12:20
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR prerozdelí cez výzvu na podporu materských školách 27 miliónov eur medzi 77 materských škôl po celom Slovensku. Malo by sa tak vytvoriť 2 147 nových miest pre deti. Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) na dnešnom tlačovom brífingu uviedla, že pôvodne na výzvu vyčlenili 14 miliónov eur. O podporu sa mohli uchádzať obecné, cirkevné aj súkromné materské školy. Okrem zvyšovania kapacít mohli tiež renovovať svoje budovy.
Foto: 
SITA

Celkovo sa z Integrovaného regionálneho operačného programu v tomto období vrátane spomínanej výzvy podporilo okolo 340 materských škôl a vytvorilo sa viac ako 9 600 miest pre deti.

Remišová podotkla, že právo na materskú školu vo vládnej strane Za ľudí považujú za základný pilier prorodinnej politiky. Dodala, že za posledných 12 rokov bol v materských školách akútny nedostatok miest. Miesta pribúdali pomaly a pre mnohých rodičov to bol neriešiteľný problém, pretože alternatívou boli súkromné materské školy, ktoré boli finančne náročné.

- - Inzercia - -