Dnes je streda, 29.jún 2022, meniny má: Peter, Pavol, Petra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

SaS nemá od Matoviča legislatívny návrh o pomoci rodinám

máj 17, 2022 - 10:40
Veci mali ísť riadnym legislatívnym procesom, aby sa k tomu mohla vyjadriť aj odborná verejnosť, hovorí predsedníčka klubu SaS Zemanová.
Foto: 
SaS

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) stále nemá návrh zákona o pomoci rodinám z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Predstaviť chce dnes vlastný návrh dáždnika sociálnej pomoci. Pre agentúru SITA to povedala šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Koalícia v pondelok 16. mája rokovala o balíčku pomoci v súvislosti so zdražovaním, Zemanová však priamo neodpovedala na otázku, či návrh zákona v tejto veci pôjde do vlády s podporou troch strán Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina, Za ľudí, ale bez SaS.

„Musíte sa opýtať ministra financií. Nepredstavili nám legislatívny návrh, uvidíme, či nám ho dnes pošlú a či to bude predložené na vládu,“ uviedla. Ako ďalej poznamenala, považuje to za nezodpovedné, aby sa prijímali vážne zákony takýmto spôsobom. „Veci mali ísť riadnym legislatívnym procesom, aby sa k tomu mohla vyjadriť aj odborná verejnosť. S jednorázovou pomocou nemáme problém. Mohla byť už dávno schválená aj vo vyššom balíku, ako sa o nej v úvode hovorilo, lebo tohtoročné daňové nadpríjmy budú vysoké a bolo by spravodlivé, aby sa štát podelil s tými, ktorí to najviac potrebujú,“ priblížila šéfka klubu SaS. Podotkla, že dnes na tlačovej konferencii SaS predstaví svoj dáždnik sociálnej pomoci.

Minister Matovič v pondelok 16. mája na tlačovej konferencii v narážke na SaS povedal, že tento týždeň je o veľkom zápase slovenských rodín s ľuďmi, ktorí nemajú žiadnu empatiu. Verí, že návrh na vyššiu dlhodobú a systémovú pomoc slovenským rodinám získa v parlamente nadpolovičnú väčšinu.

- - Inzercia - -