Dnes je streda, 29.jún 2022, meniny má: Peter, Pavol, Petra
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Rozhovor s Michalom Kovačičom. Kreácie na telo na parkete zvládal..

máj 08, 2022 - 10:00
Moderátor politickej relácie Na telo Michal Kovačič sa v tanečnej šou Let’s Dance stretol s nevídanou podporou publika. Čo pre neho znamená táto nová životná skúsenosť?
Foto: 
TV Markíza

Čo vám dalo a vzalo účinkovanie v Let’s Dance?

Vzalo mi to všetok voľný čas počas 12-tich týždňov (smiech). Trénovali sme v 3-4 hodiny denne, v dni keď som stíhal aj dvojfázovo. Zároveň mi to ale veľa dávalo. Hoci som zvyknutý celkom veľa športovať, takúto intenzitu tréningov som dlho nezažil a myslím, že som vo forme asi ako keď som pred dvadsiatimi rokmi robil karate. Veľká výzva to bola, ale aj osobnostne. Som celkom perfekcionista a z práce som zvyknutý na to, že keď urobím maximum, tak to prinesie dobrý výsledok. Keďže v tanci som bol ale úplný začiatočník, tak aj keď sme celý týždeň tvrdo makali, tak ten výsledok bol občas viac sranda ako nejaký dokonalý tanečný výkon. Naučil som sa to ale s úsmevom zvládať a naozaj úprimne som sa bavil, keď môj výkon porota zglosovala.

V tanečnej šou ste postupovali ďalej a dostali sa až do piateho kola aj vďaka vysokej podpore divákov, prekvapilo vás to, alebo ste to očakávali?

Na začiatku som si povedal, že nejdem očakávať vôbec nič. Odhadnúť totiž kto bude mať akú podporu divákov pri tak rôznych súťažiacich by bolo totiž naozaj veštenie z krištáľovej gule. To, že mi ale chodilo toľko sms-iek ma ale príjemne prekvapilo a som za to veľmi vďační. Navyše mi ľudia písali aj obrovské množstvo správ, z ktorých 99% bolo pozitívnych. A to sa moderátorom politických debát naozaj bežne nedeje (úsmev).

Ako sa vám učilo tancovanie? Ste od prírody disciplinovaný?

Samozrejme, že ako každý mám aj ja veci, ktoré sa mi nechcú robiť a odkladám ich, pre tanečné tréningy to ale neplatilo. Ani sa to napokon nedalo. Obe tanečné partnerky, s ktorými som tancoval, ako Simona, tak Vanesa sú nielen skvelé tanečníčky, ale sú aj veľmi pracovité a zodpovedné. Takže sme za celý čas nevynechali ani jeden tréning a to ich bolo asi 70.

Politická diskusná relácia Na telo je úplne odlišná od formátu zábavnej šou, ako ste ju (Let’s Dance) vnímali z pozície moderatóra?

Keďže som vypadol, už som si to konečne mohol užiť aj ako bežný divák. A musím povedať, že som sa veľmi dobre bavil. Tento ročník má nielen zaujímavo namixovaných súťažiacich, ale úplne skvelá je aj porota. Každý z nich má iný humor, ale dohromady im to výborne ladí. A čerešnička na torte je Viktor a jeho moderovanie. Dávam pred ním dávam veľký klobúk dole, že vie na jednej strane výborne odmoderovať Televízne noviny a na druhej strane s rovnakým prehľadom odmoderuje takúto zábavnú show.   

Myslela som to tak, či si viete predstaviť, že by ste niečo také vyskúšali.

(Smiech) Určite nie. Dávam pred Viktorom veľký klobúk dole, že je taký všestranný a vie na jednej strane výborne odmoderovať Televízne noviny a na druhej strane s rovnakým prehľadom odmoderuje takúto zábavnú show. Ja som úplne spokojný s tým, že moderujem len „vážne“ veci.

S Viktorom Vinczem ste kamaráti už dlhší čas, stihli medzitým vzniknúť aj ďalšie priateľské vzťahy s účastníkmi šou?

Veľmi som si obľúbil mnohých členov štábu, ktorí sú v zákulisí. Je vyskladaný z toho najlepšieho čo v Česku a na Slovensku máme. Sú tam skvelí dramaturgovia, kameramani, produkční, ktorí by sa nestratili v akejkoľvek svetovej televízii. 

A z vašich „súperov“ ste si sadli s kým? 

Zámerne som sa tomu vyhol, keďže celá tá partia, ktorá sa tam stretla bola výborná (úsmev). Ale keď musím niekoho vybrať, tak som si veľmi dobre sadol s Ferom Jokeom a Attilom.

Podporovala vás manželka Zuzana? 

Myslím si, že každý kto videl aspoň jeden večerný prenos si to nemohol nevšimnúť. Zuzka mi s našimi kamarátmi naozaj nahlas fandila a som za to veľmi vďačný. Zažíval som niečo, čo poznajú asi len športovci počas zápasov. Keď sa nám napríklad podarila nejaká dvíhačka okamžite sa z hľadiska ozvali bujaré ovácie.

Skúšali ste doma spolu tancovať?

Občas som Zuzke ukázal časť krokov, ale myslím že to príde na rad skôr teraz. Keď som skončil. Už sa teším, že pôjdeme na nejaký ples a vyskúšame si možno aj choreografiu, ktorá sa porote páčila najviac – na viedenský valčík.

Komu držíte palce?

Rozdelím to. Bezpochyby najlepší v tej súťaži je Jano Koleník a je podľa mňa skvelé, že v nej je, lebo ukazuje ako to vyzerá, keď sa tancuje na vrcholovej úrovni. On ale 15 rokov tancoval a favoritovi sa mi držať palce nechce (úsmev). Veľmi držím palce Attilovi, keďže sme sa myslím veľmi podobne potrápili najmä s latinskoamerickými tancami a dúfam, že sa dostane čo najďalej. Môj tip na víťaza je ale Adam Bardy. Lebo je na ňom vidieť asi najväčší progres od začiatku súťaže.

Obaja s manželkou ste moderátori relácií, dokonca podobného žánru, ako vypínate od práce? Čomu sa venujete každý zvlášť a ktorá záľuba vás spája?

Spája nás väčšina vecí, ktoré robíme vo voľnom čase. Obaja veľmi radi cestujeme. A obaja máme radi pri cestovaní dobrodružstvo. Za tých 9 rokov, čo sme spolu sme už precestovali kus sveta, ale zhodneme sa na tom, že najradšej máme Strednú Ameriku. A keď sme doma, tak chodievame veľmi radi na niekoľko hodinové prechádzky lesom s našim psom. Na kratšie sa ani nedá, keďže má toľko energie, že mu hodina nestačí (smiech)

V očkovacej kampani spomínate kone, ste zanietený „koníčkar“?

 Celá naša rodina jazdí na koni a máme aj jednu kobylu neďaleko Bratislavy. Jazdievať by som ale chcel oveľa častejšie ako teraz a už sme sa s bratom dohadovali, že teraz po Let's Dance sa do toho musíme pustiť.