Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Madonnina dcéra Lourdes v interview prezradila pár skutočností z vlastnej rodiny

apríl 29, 2022 - 16:00
Madonnina dcéra Lourdes Leon vyrástla v centre pozornosti. Už od detstva sa bránila otázkam o svojej svetoznámej, niekedy kontroverznej mame. V týchto dňoch sa však presadzuje sama a snaží sa vybudovať si kariéru oddelene od Madonny.
Foto: 
instagram
 
Portál Newsweek.com prinesiol prepis obsahu rozhovorov, ktoré Lourdes a Madonna absolvovali s viacerými moderátormi počas obdobia niekoľkých rokov. Lourdes pritom odhalila niekoľko veľmi zaujímavých vecí o žene, ktorá ju vychovala.
Tehotenstvo
Ľudia vedeli všetko o Lourdes, samozrejme, ešte predtým, ako mala plienky. Madonna dokonca v rozhovore s Oprah Winfrey v roku 1997 obšírne diskutovala o svojej novej dcérke. Speváčka bola, ako povedala, "trochu šokovaná", keď zistila, že je tehotná - ale rozhodne nie nešťastná.
Rodičovstvo a výchova
Lourdesin otec je Carlos León, muž, po ktorom zdedila priezvisko. Keď prišla Lourdes na svet, on a Madonna ešte neboli zosobášení – čo vzbudilo istú pozornosť v tlači – ale na tom nakoniec nezáležalo. Obaja boli spolurodičmi a Lourdes si je dodnes s otcom blízka. Ľudí však okamžite zaujímalo, ako sa Madonna ujme materstva. Speváčka mala prirodzene veľa myšlienok o rodičovstve - a dosť pevné predstavy o tom, ako chce, aby jej dcéra dopadla. Len čo bola Lourdes dosť stará, požiadali ju, aby prediskutovala, aká úspešná bola jej matka v tomto ohľade. V rozhovore v roku 1997 sa Oprah opýtala Madonny, čo najviac zamýšľa naučiť svoje nové dieťa. Popová hviezda odpovedala: "Sebaúctu." Keď na ňu Oprah naliehala, čo by povedala Lourdes o opačnom pohlaví, Madonna zavtipkovala: „No, myslím, že ak sa naučíš sebaúcte, nemusíš sa učiť o mužoch." Madonna bola tiež odhodlaná svoje dieťa príliš nerozmaznávať. Pre Los Angeles Times v roku 1998 povedala: „Keby mala po svojom, jedla by sladkosti celý deň. Miluje cukríky. Nerada sa hrá s hračkami, ale rada kreslí po stenách. Bohužiaľ, všetci moji priatelia ju rozmaznávajú, keď prídu okolo. Ale čo môžeš robiť?" To nebolo všetko. Madonna chcela vo svojom dieťati vzbudiť silný zmysel pre disciplínu. Kedykoľvek Lourdes nechala špinavé oblečenie rozhádzané na zemi, Madonna jej ho skonfiškovala. Lourdes si potom musela „zarobiť všetko svoje oblečenie späť“ – alebo chodiť do školy v rovnakom oblečení, deň čo deň, kým si neurobila poriadok. Lourdes však čoskoro získala svojho prvého súrodenca. Po tom, čo sa Madonna vydala za filmového režiséra Guya Ritchieho, mala v roku 2000 chlapca menom Rocco. O štyri roky neskôr v ďalšom rozhovore pre Oprah prezradila zaujímavú maličkosť o rodičovstve. Povedala: "Nehovoríme o sláve, nemáme doma časopisy a nepozeráme televíziu."
Sláva
Ale sláva tam bola, či už o tom rodina chcela hovoriť alebo nie. A Madonna vedela, že tá cesta je náročná. V roku 2004 pre Oprah povedala: „Moja dcéra mi každodenne pripomína problémy, na ktorých musím pracovať – príliš ma pohlcuje to, ako vyzerám a čo si o mne ľudia myslia, cítim sa neisto a všetky tie veci.“ Madonna sa tiež zmienila o svojom ťažkom vzťahu s médiami a o tom, ako sa na chvíľu „necítila pod kontrolou“ svojho života. Povedala: „Veľkým zlomom bolo, keď som sa mala stať rodičom. Chcela som pochopiť, čo naučím svoju dcéru, a v skutočnosti som nevedela, na čom som. Chcel som vedieť, čo znamená skutočné a trvalé šťastie a ako ho nájsť.“ Tento boj medzi Madonnou, megahviezdou a Madonnou, mamou, bol dobre ilustrovaný anekdotou, ktorú povedala pre Newsweek v roku 2012. Popová hviezda povedala, že si vybrala korzetový outfit na premietanie filmu – no 15-ročná Lourdes nesúhlasila. Madonna si ho aj tak obliekla a pre časopis vysvetlila: „Svojim deťom stále hovorím: ‚Som umelec, toto robím, toto som vždy robila.‘ A musia sa naučiť oddeľovať to.”
V roku 2012 bola Lourdes zachytená ako fajčí. To spôsobilo, že Madonna povedala Harrymu Smithovi z Rock Center: „Myslím si, že som [tvrdý rodič], ale úprimne, nemyslím si, že som taká tvrdá, ako by som mal byť. Myslím, že musím byť možno tvrdšia. Je to ťažké, každý deň je vyjdenávaním."
Veľká rodina a kariéra
Madonna si k vlstným deťom adoptovala ďalšie tri. V rokoch 2006 a 2007 si adoptovala Davida a Mercy a v roku 2017 sa ku klanu pridali dvojičky Stella a Estere. Všetky štyri deti pochádzajú z Malawi. Lourdes hovorila o svojich adoptovaných súrodencoch aj vo svojom nedávnom rozhovore. Ale aj hoci sa mala stále o koho starať, Madonne veľmi chýbala jej najstaršia dcéra Lourdes, keď odišla na vysokú školu. V roku 2015 hviezda povedala v The Ellen DeGeneres Show: „A potom ma moja dcéra opustila a ja som upadla do najhlbšej depresie. A vždy sa veľmi teším, keď mi zavolá a povie: ‚Mami, chýbaš mi.‘ Akonáhle však bola Lourdes dosť stará, pustila sa do vlastnej kariéry. V rokoch 2014 až 2018 chodila na University of Michigan – do rovnakého zariadenia, do ktorého kedysi chodila jej matka. Potom Lourdes začala prenikať do šoubiznisu... ale Madonna si tým nebola príliš istá. V roku 2019 Madonna pre British Vogue povedala: „Som zelená závisťou, pretože je neuveriteľná vo všetkom, čo robí – je neuveriteľná tanečnica, je skvelá herečka, hrá krásne na klavíri, je oveľa lepšia ako ja v talentovom oddelení. Ale ona nemá rovnaký drive." A bolo toho viac. Madonna pokračovala: „Mám pocit, že ju trápia sociálne siete a vyvolávajú v nej pocit, že: „Ľudia mi budú dávať veci, pretože som jej dcéra.“ Snažím sa jej uviesť príklady iných detí celebrít, ako napríklad Zoe Kravitz, ktoré sa musia preniesť cez to „ach áno, si dcéra...“ a nakoniec ťa budú brať vážne za to, čo robíš. Len musíš pokračovať." Madonna tiež trochu prirovnala Lourdes k svojmu synovi Davidovi. Pre Vogue povedala: „Čo má [David] viac ako čokoľvek iné, je sústredenie a odhodlanie. Som si istá, že to má odo mňa. On je ten, s ktorým mám najviac spoločného. Mám pocit, že ma chápe; má viac mojej DNA, ako ktorékoľvek z mojich detí doteraz. Uvidíme, čo sa stane – pre všetkých je ešte priskoro.“ Madonna neskôr v tomto rozhovore prezradila, že by Davidovi nedovolila mať telefón a povedala: „Budem ho držať tak dlho, ako to bude možné, pretože som urobila chybu, keď som dala svojim starším deťom telefóny, keď mali 13. Naozaj to skončilo môj vzťah s nimi. Nie úplne, ale stalo sa to veľmi, veľmi veľkou súčasťou ich života. Boli príliš zaplavení obrazmi a začali sa porovnávať s inými ľuďmi, a to je naozaj zlé pre vlastný rast.“ 
Na otázku, či jej mama niekedy dala dobrú radu, Lourdes odpovedala, že na začiatku kariéry modelky jej Madonna povedala: „Nie je to o peniazoch, ani o tvojej tvári, ani o tom, ako sexy vyzeráš. Je to o tom, čo prinášaš svetu a čo po sebe zanecháš." Vzala si to k srdcu.
(Zdroj: Newsweek.com)

- - Inzercia - -