Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

7 vecí, ktoré robia šťastní ľudia inak

apríl 05, 2022 - 08:30
Tento článok by sa mal povinne čítať na školách:)
Foto: 
shutterstock

Žijú v prítomnosti 

Minulosť je za vami a nedá sa zmeniť. Budúcnosť a jej obavy sa ešte nestali. Užívajte si, čo daný moment ponúka. Buďte prítomní tu a teraz a tešte sa z dneška. 

Prechádzajú sa 

Vezmite psa na dlhú prechádzku. Alebo sa choďte prejsť sami. Len vy a ticho prírody. 

Smejú sa nahlas 

Úprimný smiech dokáže zázraky. Pozrite si zaručene pozitívnu a vtipnú komédiu alebo choďte do divadla na niečo, čo vás úprimne pobaví. Smiech lieči dušu. Najmä ten hlasný. 

Spia 

Náš životný štýl nás často núti pracovať do noci a málo spať. Jedným z krokov, ako zvýšiť svoje šťastie, je primerane dlhý a kvalitný spánok. Zdraví a šťastní  budete s väčšou pravdepodobnosťou, keď budete aj oddýchnutí. 

Navštevujú tiché miesta

Záhrady, múzeá a galérie, omše v kostole. Miesta, ktoré upokoja vašu dušu, zbavia vás stresu a prinavrátia šťastie do vášho rýchleho a rušného sveta. Oddýchnite si pri obľúbenej knihe alebo sa len nadýchnite vôni ruže. 

Vedia povedať nie

Eliminujte činnosti, ktoré nie sú potrebné a ktoré vás nebavia. Neudržiavajte vzťahy a priateľstvá len z nostalgie. Častokrát robíme v živote veci, ktoré by sme nemuseli. Nemáme tým pádom čas na seba a vlastné záľuby. Naučte sa povedať nie a majte viac času pre seba, urobí vás to šťastnejšími. 

Trávia čas sami 

Byť v dobrej spoločnosti je nadovšetko. Dôležité je však dokázať byť aj sám so sebou. Častokrát nie sme vo vzťahu s niekým, koho milujeme, ale len preto, že si nedokážeme predstaviť ostať sami. Niekedy jediné, čo potrebujeme, je ostať dlhší čas osamote. Nájsť si cestu k sebe, nie k partnerovi. 

Robia si zoznam 

Občas sa toho toľko nakopí, že nie sme schopní si všetky povinnosti pamätať. Diáre či denníky sú praktická a efektívna pomôcka. Všetky starosti a povinnosti môžeme vypustiť z hlavy na papier. Každý deň si stačí pozrieť, čo nás dnes čaká a zbaviť sa stresu z toho, že sme na niečo zabudli. Uľahčime si život, ako sa len dá. 

- - Inzercia - -