Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako budú tráviť nový rok Samo Tomeček, Michal Matejčík a Katarína Knechtová?

december 28, 2021 - 11:20
Rok 2021 bol (a ešte stále je:), náročný z pohľadu pandémie, výrazne poznačil aj hudobný svet. Obľúbení umelci nám prezradili, aký ho mali a čo si želajú v roku 2022.
Foto: 
FB Katarína Knechtová, Foto by Jaroslav Nosko

Spevák Samo Tomeček: Rok 2021 bol žiaľ pre umelcov, a teda aj pre mňa, dosť náročný a zároveň bojovný. Opäť bolo takmer celý rok zakázané koncertovať, čo je pre mňa hlavným zdrojom príjmov a zároveň možnosťou načerpania pozitívnej energie od ľudí, ktorí na koncerty prídu. Žiaľ, aj v lete sa nám zrušila väčšina koncertov, preto bol z pohľadu vystúpení tento rok ešte smutnejší ako ten minulý. Na druhej strane, aby som nebol iba negatívny, som nahrával opäť mnoho reklám, stihli sme nakrútiť dokonca až dve nové série relácie Milujem Slovensko a konečne som začal robiť aj na mojej tvorbe.

Vydal som dva single aj s videoklipmi, Iba v nej ešte stále rotuje v rádiovom éteri, Ja a Ty bola zasa moja srdcovka, pretože vyšla rok od našej svadby so Sophie a venoval som ju práve jej a všetkým zaľúbencom. Stihli sme konečne v lete aj malú dovolenku na Ukrajine, momentálne sme tu opäť a užívame si pár dní voľna. Takže rok 2021 bol rokom nových príležitostí a výziev, ktoré som, verím využil a dúfam, že rok 2022 bude skvelý, už sa na neho veľmi teším.

Harfista Michal Matejčík: Tento rok  sa dostalo viacej pozornosti slovenským umelcom, keďže pozvanie umelcov zo zahraničia nebolo v mnohých prípadoch možné, tým bolo viac priestoru v období uvoľnení hrať , napr. veľký recitál na festivale Viva Musica s tenoristom Pavlom Bršlíkom. V období zomknuti a zatváraní bol čas na prípravu nových projektov. Jedným z nich je hudba Philipa Glassa pre harfu. S týmto programom, dúfam, budem mať možnosť vystúpiť v Novej synagóge v Žiline. Druhým z nich je spolupráca so zborom Ars Vocalis z Banskej Bystrice v programe s dielom od Benjamina Brittena - Ceremony Of Carols. 

Tento rok som prečítal najviac kníh a navštívil najviac miest, kde som už dávno chcel vycestovať, ako napr. Pompeje , či Chopinovo múzeum na Mallorce. Do ďalšieho roku nie len sebe, ale aj všetkým želám v prvom rade zdravie a chuť do života. 

Speváčka Katarína Knechtová: Mala som krásny pokojný rok plný sebapoznávania, som rada, že sme v tejto ťažkej dobe s kapelou v lete mali najmä v Čechách veľa koncertov a, že som rozbila éter Rezonanciou. Teším sa na budúci rok, pretože verím, že sa veci na každom fonte budú hýbať pozitívnym smerom. Vianoce som strávila v kuchyni, veľmi rada trávim tento čas s rodinou a chystám jedlo. Silvester bude lyžovačka v Alpách. Tak PF 2022!

- - Inzercia - -