Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lucia Sasková a jej nový príbeh Obvinená

október 19, 2021 - 07:00
Ak máte radi príbehy o temných zákutiach ľudskej duše a mysle...ak sa vám páčili knihy Lucie Saskovej Rozpoltená či Nebezpečná – siahnite po jej novinke Obvinená.
Foto: 
shutterstock.com

„Musím sa priznať, že tieto psychologické veci, problémy a diagnózy sú pre mňa nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie,“tvrdí Lucia Sasková. „A ako to už v mojich príbehov býva, začnú sa diať rôzne veci...ale nechcem veľa prezrádzať ."

Hlavná hrdinka sa ocitá na psychiatrickej klinike na treťom poschodí, z ktorého sa väčšina pacientov nikdy nedostane, keďže je vyhradené pre najťažšie prípady. 
Kedy a ako sa tam ocitla? 
A najmä prečo? Netuší. 

Má nesmierny strach z ľudí, dostáva záchvaty paniky, trpí depresiou a agresívne správanie jej nedovoľuje racionálne myslieť. Lekári sa jej snažia pomôcť, no ona nie je schopná spolupracovať. Časom sa dozvedá, že je obvinená z najťažšieho zločinu – z vraždy. Vôbec si nespomína, že by ju spáchala, a tak má jediný cieľ: rozpamätať sa. 

Kto je tajomný muž, ktorý stáva v noci pod jej oknom? 
Ako sa dostane z oddelenia, odkiaľ niet návratu? 
A nájde sa niekto, kto uverí, že je nevinná a na psychiatriu vôbec nepatrí?

Obvinená je opäť psychologický príbeh o mladej žene, ktorá sa ocitne v neuveriteľnej situácii. Veď si predstavte, že sa ocitnete na psychiatri, navyše na oddelení, z ktorého sa už pacienti nezvyknú vracať do bežného života. A vy neviete, čo sa stalo. Neviete si spomenúť.
Už len predstava toho je strašidelná a zložila by nejedného z nás. Lucia opäť pripravila pre svoju hrdinku ťažkú skúšku, naložila jej toho poriadne a nešetrí ju. 
„Už mi viacero ľudí povedalo, že dávam svojím hrdinkám zabrať, ale ja idem na striedačku: jedna kniha je ťažšia, druhá ľahšia, oddychovejšia. Myslím však, že som autor, ktorý má rád takéto ťažšie témy a silnejších hrdinov, ktorí musia zdolávať mnohé prekážky,“ vysvetľuje autorka. 

- - Inzercia - -