Dnes je piatok, 21.január 2022, meniny má: Vincent
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY 2021: Prvé stretnutie s porotou

júl 19, 2021 - 23:23
Jana Šlapáková, Rebeka Némethová, Marcela Greifová, Alžbeta Kurdelová, Viktória Holodová, Nikoleta Penzešová, Juliána Brnáková a Daniela Blšáková - finalistky aktuálneho ročníka súťaže NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz, majú za sebou prvú prezentáciu pred odbornou porotou. Výsledné kolekcie uvidia diváci už 8. septembra 2021 počas finále.
Foto: 
Ramon Leško

"Máme tu najsilnejší ročník súťaže mladých návrhárov, čo ma nesmierne teší. Zároveň som veľmi rada, že aj napriek týmto neľahkým časom, majú mladí ľudia chuť tvoriť niečo nové," netají nadšenie riaditeľka projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz. Súčasťou najväčšieho módneho podujatia na Slovensku je už viac ako jedno desaťročie aj projekt venovaný mladým návrhárom.

Počas tohto ročníka tvoria mladí návrhári kolekcie na súťažnú tému ZODPOVEDNÁ KRÁSA, ktorá im umožnila naplno prejaviť ich fantáziu a talent. Zároveň pre niekotoré finalistky bola aj zdrojom inšpirácie na vznik nových materiálov.

Po prvom kole, kedy porota vybrala z prihlášok 8 finalistiek, mali dievčatá niekoľko týždňov na to, aby pripravili jeden model z plánovanej súťažnej kolekcie a odprezentovať ho pred porotou. 

IVETA LEDERER
"Osobne som veľmi potešená kreativitou mladých dievčat, ktoré sa dostali do finále. Rátali sme po prvom výbere s tým, že budú dobré, ale nerátali sme s tým, že budú až takto dobré... Za celú porotu môžem povedať, že sme zaskočení, ale potešení".

SIMONA VACHÁLKOVÁ
"Každá z finalistiek dnes ukázala, ako skvelo sa dá spojiť funkčnosť s krásou, čo bolo veľmi zaujímavé. Veľmi sa teším na spojenie týchto dvoch fenoménov, pretože budú mať možnosť ukázať  postupné myslenie v odevnom dizajne, prácu s materiálom a prácu s odevom ako takým".

RICHARD ROZBORA
"Je tu cítiť obrovský pokrok v textilnej tvorbe, nielen v módnej. Videli sme skvelú prácu s textilom, recykláciou, možnosťou využitia materiálov, ktoré by inak skončili v odpade. Oceňujem veľkú kreativitu finalistiek a teším sa, spoločne s kolegami z poroty, na výsledok."

PETRA FICOVÁ
"Nazvala by som tento ročník Novou dobou - pretože dievčatá si začali aj samé vyrábať materiál, čo tu doteraz nebolo. Zároveň sa veľmi teším, z pohľadu fotografa, aj na zachytenie procesu výroby jednotlivých kolekcií. Na stretnutí sme totiž dali finalistkám úlohu - pripraviť video ako vznikali modely". 

FINALISTKY AKTUÁLNEHO ROČNÍKA:

Nikoleta Penzešová

ram_7747.jpg

Foto: 
Ramon Leško


Viktória Holodová

ram_7742.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Daniela Blšáková

ram_7741.jpg

Foto: 
Ramon Leško


Jana Šlapáková

ram_7738.jpg

Foto: 
Ramon Leško


Marcela Greifová /na foto jej zástupkyňa Alexandra Szabo

ram_7737.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Alžbeta Kurdelová

ram_7735.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Júlia Brnáková

ram_7733.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Rebeka Némethová

ram_7731.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Osem finalistiek nasledujúce týždne čaká príprava súťažných kolekcií, ktoré všetci uvidíme 8. septembra 2021. Dovtedy vám však budeme prinášať pohľad do zákulisia príprav týchto kolekcií.

- - Inzercia - -