Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

AKTUALIZOVANÉ: Dominika Cibulková v horúcom kresle pod paľbou kritiky

marec 19, 2021 - 13:37
Bývala slovenská tenistka prijala pozvanie do relácie Silná Zostava s Veronikou Ostrihoňovou. Nečakala však, že jej doterajšie počínanie narazí na ostrú kritiku.
Foto: 
topky.sk

Dominika Cibulková sa len prednedávnom vrátila zo slnkom zaliatych Maldív, za čo si od ľudí vypočula hneď niekoľko nepekných názorov. V skutočnosti, ale dovolenka nebola primárnym dôvodom ich hnevu. Tŕňom v oku spoločnosti sa stala po tom, čo sa podľa jej slov nechala „voviesť do omylu“, omyl konkrétne predstavoval prednostné očkovanie proti vírusu Covid-19. Krátko na to uverejnila instagramový post s ospravedlnením a prísľubom podpory, ktorý skončil jednorázovou výpomocou na odbernom mieste, pričom jej manžel neprišiel vôbec.

Na Dominikine prekvapenie sa jej nezastala ani jedna z prítomných hostiek, medzi nimi epidemiologička Alexandra Bražinová či komička Simona Salátová, ktorá bývalú tenisovú hviezdu naozaj nešetrila: „Vnímam to z tvojej strany ako nedostatočnú spolupatričnosť, máš veľmi veľa sledovateľov na Instagrame, tí ľudia sú naozaj obyčajní ľudia, ktorí ti kedysi fandili ako tenistke, vysielala si signál, že obyčajná baba môže niečo dokázať. Dnes vysielaš signál, ako niekto vyvolený môže ísť na dovolenku, keď v nemocniciach zomierajú ľudia. Vieš, mne to príde úplne absurdné, že sa o to rozprávame na pozadí toho, že ľudia, čo celý život makali a odvádzali dane na Slovensku, zomierajú osamelí v nemocniciach. Prepáč, ja nechápem, ako je možné postovať fotky prírody z Maldív. Ako sa cítiš pri tom?“

Dominika odpovedala, že sa cíti normálne a neurobila nič, čím by porušila nariadenia, za čo si od komičky vyslúžila ešte silnejší zásah: „Keď tu bude hladomor, dúfam že nám budeš fotiť večere. Naozaj nechcem byť drzá, ale stretávam priateľov, ktorí majú starých rodičov v strašných situáciách, a táto obhajoba mi nepríde dostatočná.“

K slovu sa dostala takisto epidemiologička Alexandra Bražinová, lenže ani ona tenistke nepodržala stranu. Naopak sa vyjadrila, že očkovanie neznamená absolútnu ochranu a ako by sme v krízovej situácii mali byť solidárny. Po vyčerpávajúcom výsluchu Dominika Cibulková zrejme oľutovala rozhodnutie prijať pozvanie pred obrazovky RTVS.

- - Inzercia - -