Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lockdown pre teba nemusí znamenať iba negatíva

január 10, 2021 - 23:36
Áno, momentálne je súčasná situácia dosť na...figu. To ale neznamená, že by si ju mala tráviť zabalená v deke a súčasne v sebaľútosti.
Foto: 
unsplash.com

I navzdory tomu, že nám lockdown veľa vzal, zároveň nám otvoril nové možnosti, na ktoré sme, povedzme si úprimne, v normálnej dobe nemali čas. Práve preto by sme sa mali sústreďovať na to dobré, čo máme k dispozícii.

Možno nemôžeš ísť do fitka a vybúchať zo seba všetok stres, tlak alebo nervy. Na druhú stranu ti nič nebráni rozložiť karimatku a odcvičiť si doma. Poprípade čerstvý vzduch ešte nikomu neublížil, nahoď športový outfit, obuj sa a hybaj behať.

438.jpg

Foto: 
unsplash.com

Ak moc nemáš v láske pobyt na čerstvom, aktuálne príliš čerstvom mínus dvojstupňovom vzduchu, zájdi do relaxačného kútika a otvor konečne tú spomínanú knihu. Na okamih utečieš do inej reality plnej zauzlených príbehov a romantických scén.

Ďalšou alternatívou je naučiť sa variť, respektíve vyskúšať nové recepty. Nezavreli predsa úplne všetko a potraviny sú vďakabohu podľa uváženia dosť solídna potreba, a aj keď opáskovali deväťdesiat percent sortimentu, jedlo je v slobodnej zóne.

V neposlednom rade ti opatrenia zabraňujúce v styku s ostatnými, na čo ani jeden z nás nebol pripravený, poskytujú príležitosť lepšie spoznať samú seba. Vecí, ktoré dokážeš podniknúť z pohodlia domova je neúrekom. Medituj, sprav si vlastný wellness deň, píš si denník. Akonáhle prestaneš na celý svet hľadieť pomedzi prsty uvidíš aj to príjemné. Ono to tu je, stačí iba otvoriť oči dokorán.

- - Inzercia - -