Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenský deň kroja 2019 už túto sobotu! Poznáte jeho históriu?

september 04, 2019 - 13:00
Už v sobotu sa banskobystrické Námestie SNP otvorí milovníkom tradícií, slovenského folklóru a pôvabov slovenských krojov. Na Deň kroja sa tešíme už všetci. Pridáte sa k nám tiež?
Foto: 

"Deň kroja je pozvánkou pre všetkých, ktorí si ctia tradície, milujú folklór a s rovnako naladenými ľuďmi sa radi stretnú v Banskej Bystrici. Tam si všetci spoločne pripomenieme mnohé kultúrne zvyky a tradície, odovzdávané z generácie na generáciu," pozýva všetkých nadšencov ľudového umenia a odevov na jedinečné podujatie riaditeľka vydavateľstva STAR production a zároveň organizátorka projektu, pani Mária Reháková.

Prečo vznikol?

Myšlienka zorganizovať Slovenský dňa kroja vznikla pri príležitosti osláv 70.výročia vzniku časopisu Slovenka. Počas programu, ktorý trvá od dopoludnia až do neskorých večerných hodín, sa na pódiu predstaví nespočetné množstvo folklórnych súborov, skupín, hudieb aj sólistov z celého Slovenska. Minulý rok sa, okrem iného, podarilo vytvoriť nový slovenský rekord v počte ľudí oblečených v kroji.

V rámci bohatého programu, o ktorom vás budeme najbližšie dni postupne informovať, venujeme spomienku aj Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, a zároveň si pripomenieme legendu slovenského folklóru Štefana Nosáľa. Spoločne si tak uctíme osobnosti, ktorých životy boli neodmysliteľne späté s umením a národnou hrdosťou. Všetci ste srdečne vítaní! :-) 

Celoslovenský Deň kroja, ktorý sa bude konať už 7. septembra na Radvanskom jarmoku v Banskej Bystrici, prebieha v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska. 

Takto to na podujatí vyzeralo minulý rok:

Slovenský Deň kroja: Aftermovie

Autor: 
Denis Konečný

- - Inzercia - -