Dnes je nedeľa, 22.máj 2022, meniny má: Júlia, Juliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dovolenkový kozmetický kufrík! Tieto veci by vám v ňom nemali chýbať

júl 17, 2019 - 12:00
Konečne prišiel očakávaný čas - čas prázdnin a letných dovoleniek. Kým podaktorí z nás už majú vytúžený oddych za sebou, iní ešte len odratúvajú posledné dni a pripravujú sa na (ne)obľúbené balenie. S nami ho však hravo zvládnete.
Foto: 

Pri balení totiž veľakrát nastane problém, keď sa snažíme celý šatník zbaliť do jedného malého kufra. Nehovoriac o tom, že si potrebujeme zbaliť aj každodennú kozmetiku, bez ktorej sa nepohneme ani na krok. Preto sme si pre vás pripravili praktický zoznam produktov vo vašej dovolenkovej kozmetickej taštičke.

Ochranné produkty

Žiadna z nás sa nechce vrátiť z dovolenky so suchou a spálenou pokožkou. Ak túžite po tom, aby vaša pokožka mala po návrate bronzový nádych a vyzerala sviežo a žiarivo, potom si v prvom rade do kozmetickej taštičky zbaľte kvalitné ochranné krémy s UV faktorom. Veľmi dôležité sú i produkty po opaľovaní, vo výbave by vám nemal chýbať ani krém na upokojenie pokožky v prípade, že sa spálite. 

V dnešnej dobe sú na trhu dostupné rôzne prírodné liečivé krémiky, ktoré pokožku dostatočne hydratujú, a to práve v prípade nepríjemného spálenia. Existujú aj takzvané záchranné produkty, teda krémy, gély a roll-ony, obzvlášť užitočné po uštipnutí hmyzom. V tomto prípade je účinnou zložkou Aloe Vera, rastlinka známa pre svoje upokojujúce účinky.

Must-have pleťové produkty

Na dovolenku k moru si asi nechcete vziať ťažký make-up a zbytočnú dekoratívnu kozmetiku. Nechajte pleť dýchať a doprajte jej potrebný oddych. Pribaľte si do kufra praktický BB krém, ktorý vyrovná tón pleti a poskytne jej ochranu proti slnečnému žiareniu. Nezabudnite ani na osviežujúci pleťový sprej. Pribaľte si ľahkú podkladovú bázu so zmatňujúcim efektom, aby ste boli krásna na všetkých fotografiách. V kozmetickej taštičke nesmie chýbať ani vyživujúci balzam na pery.

Nezabudnite na vašu korunu krásy

Nie, vaše vlasy sa na slnku nespália, no to neznamená, že im pobyt na slnku neublíži. Intenzívne slnečné žiarenie spúšťa vo vlasoch oxidačné procesy, ktorých následkom býva zosvetlenie a najmä oslabenie vlasu. Preto si nezabudnite pribaliť produkt s UV ochranou vo forme spreja alebo krému, ktorý si smiete aplikovať na vlasy kedykoľvek počas dňa. Ak si pri kúpaní namáčate i vlasy, umývajte ich denne šetrným šampónom a následne ošetrite vhodným kondicionérom. Vlasy sa vám za to poďakujú.

 

Galéria: biOrganica.cz, Ziaja, beautysecret.sk

- - Inzercia - -