Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zápas hviezd Tipsport ligy: Jednotkou draftu Kroták, Šatan ho vymenil

január 29, 2017 - 09:21
Jednotkou sobotňajšieho draftu nominovaných hráčov do Zápasu hviezd hokejovej Tipsport ligy sa stal skúsený útočník Arne Kroták.
Foto: 

Vybral si ho Miroslav Šatan do svojho tímu, ktorý neskôr získal aj druhého fanúšikmi zvoleného kapitána Ladislava Nagya a jedného zo spomenutých hokejistov musel vymeniť. Voľba padla na Krotáka, ktorého tak získal do svojho výberu Peter Bondra. Na tréneroch tímov sa obaja manažéri dohodli vopred - tím Petra Bondru povedie Vladimír Országh a výber Miroslava Šatana zasa Rostislav Čada.

"S draftom som veľmi spokojný. Či som mal šťastnú ruku, uvidíme až v nedeľu. Samozrejme, nemám o všetkých hráčoch úplne presný prehľad, pretože mnoho z nich som tento rok vôbec nevidel hrať. Informácie mám skôr sprostredkovane od niekoho, alebo z internetu," povedal prvé postrehy po skončení draftu Miroslav Šatan, ktorému Peter Bondra nechal ako hosťovi právo úvodného výberu. 

Šatanova voľba padla na popradského kapitána Arneho Krotáka, ktorý sa vo veku 44 rokov stal aj symbolicky draftovou jednotkou Zápasu hviezd. "Trošku ma to prekvapilo, ale keď som tu sedel a rozmýšľal nad tým, tak som najstarším hráčom Tipsport ligy. Myslím si, že manažéri sa nado mnou zľutovali a hovorili, že na sklonku kariéry si to Arne zaslúži," s úsmevom zhodnotil Kroták, ktorého však napokon ulovil ako svojho kapitána po výmene za Jozefa Stümpela Peter Bondra. 

all_star1501.jpg

Foto: 
SITA


Podobne lišiacky kúsok zopakoval po Šatanovi aj Bondra, ktorý si zasa do svojho tímu zlanáril oboch brankárov. Miroslav Šatan mu ponúkol za Jasona Bacashihuu až dvoch hráčov - Tomáša Surového a Štěpána Novotného. "Ja som dosiahol, čo som chcel dosiahnuť. Chcel som mať v mužstve Popradčanov a mám ich. Miro ma trošku prekvapil, že si zobral dvoch kapitánov. Arneho Krotáka mi šibalsky vzal v prvom kole, ale potom mi ho vrátil. Ja som sa mu chcel nejako revanšovať, tak som získal dvoch brankárov," v dobrej nálade hovoril Peter Bondra.

Posledný výber draftu patril Petrovi Bondrovi. Ten si ako čerešničku na torte nechal svojho dobrého kamaráta Radoslava Suchého. "Som rád, že som napokon do tímu dostal aj Rada Suchého, hoci to bolo ťažké," vtipkoval Bondra a pokračoval: "Radko mi vyviedol menšiu šarapatu na sociálnej sieti, kde mi nechal nie najlepší odkaz, tak ja som sa mu chcel takto pomstiť. Ale nie, my sa takto často doberáme, sme dobrí kamaráti, takže viem, že Radko to vzal s humorom a chápe to."

all_star1504.jpg

Foto: 
SITA


Po záverečnom výbere mal Bondrov tím o jedného hráča viac, to však v samotnom dueli už nemusí byť realitou. "To je v poriadku. Máme nejaké informácie a ešte sa možno počas večera niečo zmení. Ešte pred zápasom budú nové správy, v dueli by mal byť počet hráčov na oboch stranách určite vyrovnaný," tajnostkársky dodal Miroslav Šatan, ktorému momentálne chýba jeden hokejista. 

- - Inzercia - -